POWRÓT
Wsparcie techniczne
Zlot plejad Subaru

XV Zlot Plejad rozpoczął się jak co roku w Boże Ciało i właśnie w tym dniu odbyły się rejestracje zawodników w biurze zlotu, odebranie „pakietów startowych”, a także badania techniczne samochodów, po których każdy z uczestników otrzymuje numer startowy. Ponieważ marka Subaru duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo przejście przeglądu technicznego, a także szkolenia dla pilotów są niezbędne do wzięcia udziału w Zlocie.

Następne dwa dni to przede wszystkim dobra zabawa -czyli pokonywanie przygotowanych tras i różnych zadań, które są odpowiednio punktowane. Szczeciński team- „Paprykarze Szczecin” liczył w tym roku około 20 osób i dzielnie pokonywał kolejne trasy zgodnie z road book’iem.

Trasy podzielone były ze względu na nawierzchnie, a tym samym poziom trudności:

  • turystyczno-szosowa -prowadząca głównie drogami asfatowymi, dla osób, które przede wszystkim nastawione były na zwiedzanie bogactwa kulturowego Dolnego Śląska
  • turystyczno – terenowa -prowadząca głównie przez drogi nieutwardzone, dedykowana właścicielom Subaru XV, Subaru Forester i Subaru Outback.
  • terenowa- odbywa się na wytyczonych łąkach, w błocie i piasku. Dedykowana głównie dla samochodów Subaru Forester.
  • szosowa- umiejętność zapanowania nad emocjami, koncentracja i umiejętne omijanie przeszkód -czyli prawdziwy rajdowy odcinek.

Nasz zespół, który reprezentował Bartek i Jacek odpowiedzialny był za wsparcie techniczne samochodów biorących udział w Zlocie i prowadzenie doraźnych działań naprawczych na trasach, które były wymagające. Ale dzięki temu wszyscy uczestnicy mają masę pozytywnych i pełnych innych emocji wspomnień. Zakończenie Zlotu Plejad to nietylko wręczenie nagród, ale i świetna zabawa przy muzyce i grillu. Z pewnością wrócimy tam za rok!