POWRÓT
Promocja elektromobilności
Wspieramy Elektromobilność

EUFAL – Elektryczny miejski transport towarowy i logistyka oraz „Low Carbon Logistics” to wspólny projekt Naukowców Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Akademii Morskiej w Szczecinie wraz z Miastem Szczecin, Grupą Polmotor oraz przedstawicielami firm: Garo Polska, DPD i Vitronic.

Współpraca firm i Akademii Morskiej zaowocowała przeprowadzeniem eksperymentu, w ramach którego naukowcy AM w oparciu o przedstawione przez DPD dane oraz przy wykorzystaniu naszego samochodu elektrycznego NISSAN eNV200 – badają efektywność zastosowania dostawczych samochodów elektrycznych w logistyce miejskiej, parametry użytkowe i techniczno-eksploatacyjne oraz możliwości ograniczenia wpływu transportu na środowisko miejskie.

W trakcie badań zmierzone zostały parametry użytkowe i techniczno-eksploatacyjne samochodów elektrycznych oraz możliwości ograniczenia wpływu transportu na środowisko miejskie.

Samochód był testowany w realizacji rzeczywistych dostaw do klientów DPD, co pozwoliło na uzyskanie wiarygodnych danych opartych na obserwacji rzeczywiście realizowanych usług.

Elektromobilność jest bardzo ważna, a my staramy się naszymi działaniami wspierać jej rozwój. Samochody elektryczne cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród instytucji publicznych, ale również wśród klientów indywidualnych, zainteresowanie to wciąż rośnie.

Wymienione powyżej informacje zdecydowały o tym, że w bieżącym roku, również włączyliśmy się do Projektu Eufal. Do badań naukowców przekazaliśmy elektryczny Renault Kangoo, który przez ponad tydzień służył firmie DPD w realizacji dostaw do klientów.
Oprócz Projektu Eufal staramy się pokazywać nasze samochody elektryczne również przy wydarzeniach sportowych, podkreślając wówczas komfort np biegaczy, którzy nie są zmuszeni do wdychania spalin. Razem z GS24.pl – wiadomości ze Szczecina i regionu przygotowaliśmy kilka odcinków z serii Grupa Polmotor Elektryzuje Szczecin, w ramach którego pokazujemy nasze samochodu elektryczne i bezemisyjną jazdę w aglomeracji miejskiej.