POWRÓT
Wspieramy sport
Szczeciński Mityng Skoku o Tyczce

Na Miting przyjechał m.in. Sam Kendricks (USA), Shawn Barber (Kanada), Paweł Wojciechowski, Paweł Lisek, a także  Angelica Moser (Szwajcaria), Kirsten Hixson (USA), Iryna Zhuk (Białotuś), Romana Malacova (Czechy) oraz najlepsze polskie zawodniczki: Justyna Śmietanka i Kamila Przybyła. Oczywiście nie zabrakło także innych światowej klasy zawodników.

Nie brakowało świetnych zawodników i nie mogło zabraknąć też naszych modeli -na płycie Netto Arena, jak i przed budynkiem kibice mieli możliwość poznania m.in. Kia Stinger, Kia Sorento, a także Kia Stonic, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Turniej zorganizowany był na początku tygodnia, a mimo to na hali zgromadziło się naprawdę sporo kibiców. Podczas Mitingu kibicowali zarówno dorośli, jak i dzieci. Pozytywnych emocji nie brakowało, tak jak i dobrych skoków. Zawodnicy prezentowali się na szczecińskiej hali w dobrej formie, jednak o zwycięstwie zadecydowała dogrywka. Trzech tyczkarzy pokonało wysokość 5.78 w drugiej próbie i mając taką samą ilość zrzutek nie zaliczyło 5.85. Dodatkowy skok na 5.85 również nie przyniósł rozstrzygnięcia, a zawody wygrał Piotr Lisek który skoczył w dogrywce 5.75.

Drugie miejsce należało do Włoch i Australii, natomiast czwarte miejsce z wynikiem 5.61 zdobył mistrz świata Amerykanin Sam Kendricks.

Panie również rywalizowały z dużym zacięciem, podczas konkurs wygrała Kanadyjka Alysha Newman, która osiągnęła wynik 4.63.

Postaraliśmy się także o to by podczas przerw między skokami nie brakowało atrakcji, dla kibiców zorganizowaliśmy konkurs. Pod wybranymi krzesełkami umieściliśmy vouchery, które należało odnaleźć, jak się okazało nie było to takie proste… Do wygrania były dwa vouchery z upominkami marki Kia, a nagrodą główną był voucher na samochód na weekend. Gratulujemy zwycięzcą!