POWRÓT
Rozwój młodych tenisistów
Szczeciński Dzień Tenisa

Zaangażowanie w sportowe wydarzenia wpisuje się w działania Grupy w związku z czym z przyjemnością marka Kia należąca do Grupy Polmotor objęła patronat nad Szczecińskim Dniem Tenisa organizowanym wraz z Radiem Szczecin na Kia Polmotor Arena.

Szczeciński Dzień Tenisa odbył się w ostatnią sobotę września. Już od godziny 9.00 na wszystkich uczestników czekali trenerzy i organizatorzy. Radio Szczecin na swoim stoisku znajdującym się w holu hali czekało na najmłodszych z animatorką i upominkami. Dzieci miały możliwość pomalowania swoich twarzy w wybrane przez siebie bajkowe postacie, a także skosztowania słodkości. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a przesympatyczne Panie z Radia Szczecin rozmawiały z dziećmi i motywowały szczególnie te bardziej nieśmiałe do udziału w bezpłatnej lekcji z trenerami.

Lekcje pokazowe odbywały się na hali, gdzie pod okiem trenerów w niewielkich grupach dzieci najpierw się rozgrzewały, a następnie poznawały podstawy tenisa. Podczas lekcji pokazowej dzieciom dopisywał dobry humor, o co zadbała wspaniała kadra trenerska. Trenerzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania dzieci i ich opiekunów, wyjaśniali jak wyglądają zajęcia w Szkółkach, informowali o terminach zapisów i rozwoju młodych tenisistów. W rozmowach z rodzicami trenerzy zaznaczali wpływ sportu na kształtowanie charakteru dziecka, a także postawy prozdrowotnej. Lekcje pokazowe trwały od godz. 9.00 do godz. 16.30.

Również od godz. 9.00 na sąsiadujących kortach w hali rozgrywał się turniej w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 lat i 7-8 lat. Turniej cieszył się zainteresowaniem uczestników, ich rodzin, a także dzieci, które uczestniczyły w lekcjach pokazowych. Na twarzach tych ostatnich widać było duże zaciekawienie, czego najmłodsi nie ukrywali zadając śmiało w przerwach między kolejnymi meczami pytania trenerom i zawodnikom.

Dla zwycięzców przewidziane były nagrody rzeczowe, medale i puchary, którymi zostali nagrodzeni dzięki partnerom Szczecińskiego Dnia Tenisa – Radia Szczecin, Akademii Tenisa Promasters, KIA Polmotor, SportClub.com.pl, Nutrend Polska i HEAD Tennis.

Po południu na hali zaplanowano również turniej deblowy dla dorosłych. Starsi zawodnicy rozegrali również świetne mecze, które wyłoniły zwycięzców.