POWRÓT
Zawody biegowe
Pyrzycka Szybka Dycha

Zespół organizatorów pracował intensywnie już od wielu miesięcy przygotowując to wydarzenie, pod względem medialnym, a także przygotowując i oznaczając trasę, produkując pakiety startowe i wiele wiele innych rzeczy, a także organizując masę wolontariuszy odpowiedzialnych za przebieg eventu.

Kompaktowe Renault Twizy skradło serca

W sobotę 16 marca pakiety startowe można było odebrać w Szczecinie w Biurze Zawodów w Nowym Turzynie, gdzie oprócz odebrania pakietu startowego można było spotkać mały elektryczny samochód Renault Twizy, który nie tylko idealnie nadaje się do codziennego poruszania się po mieście ale również mieści się w windzie. Ponieważ Renault Twizy zawsze budzi zainteresowanie postanowiliśmy zrobić z nim konkurs. Zasady były proste wystarczyło zrobić zdjęcie z tym elektrycznym samochodem i wstawić je pod postem konkursowym na Facebooku. Dla uczestników naszej zabawy przygotowaliśmy specjalne upominki. Od godz. 8.00 w niedzielę była również możliwość odbierania pakietów w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach, pod którym odbyła się także prezentacja innych modeli marki Renault.


W biegu wzięło udział ponad 900 biegaczy, którym towarzyszyło liczne grono kibiców. Zawodnicy mieli do wyboru trasę na 10 i na 5 kilometrów ulicami Pyrzyc. Biegaczom nie sprzyjał wiatr, ale za to słońce pojawiało się zza chmur dodając wszystkim energii. Zawody były z pewnością świetnym przygotowaniem do nowego sezonu, zarówno w startach indywidualnych, jak i drużynowych. Bieg prowadziły nasze samochody – bezemisyjny Renault Twizy oraz nowy Renault Kadjar, które były specjalnie oklejone pod to wydarzenie. Przygotowaliśmy nie tylko nasze samochody ale również trasę, na której znalazły się naklejki informujące o przebiegu trasy.

Pyrzycka Szybka Dycha wyłoniła najlepszych, którzy podczas uroczystego zakończenia biegu zostali udekorowani m.in. przez Panią Burmistrz Miasta Pyrzyce. Dekoracji towarzyszyła świetna atmosfera, którą uzupełniała oprawa muzyczna. Podczas dekoracji świętowaliśmy również urodziny jednego z Wolontariuszy, który otrzymał od nas Voucher na Renault Kadjar na weekend z pełnym bakiem paliwa.