POWRÓT
DOFINANSWOWANIE DO ZAKUPU AUTA
„Mój elektryk”

Dofinansowanie do zakupu auta. Rusza nowy program “Mój elektryk”.

Pierwszy nabór wniosków w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój elektryk” został uruchomiony 12 lipca 2021 r.

Dodatkowo Kia ogłosiła własny program dopłat do zakupu elektrycznych e-Soula i e-Niro z roku modelowego 2021, w którym korzyści łączą się ze sobą! Tym samym można oszczędzić blisko 50 tysięcy złotych.

W pierwszym etapie wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej a następnie – w ciągu kilku tygodni – taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Według NFOŚiG w trzecim etapie będą to banki, które za pośrednictwem firm leasingowych będą dystrybuowały dopłaty do leasingu.


Ile wyniesie dopłata z programu „Mój Elektryk”?

Jak zapowiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej największe dopłaty uzyskają chętni na samochody dostawcze (nawet do 70 tys. zł). Dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego wyniesie 18750 zł. Z wyższego dofinansowania w wysokości 27000 zł, skorzystać może posiadacz Karty Dużej Rodziny. W obu przypadkach kwoty dofinansowania są niezależne od ceny kupowanego samochodu (o ile mieści się on w limicie).

Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zakup samochodu elektrycznego w cenie do 225 tys. zł brutto (z podatkiem VAT). Na samochody zakupione w wyższych cenach nie będzie można uzyskać dofinansowania. Limit ten został zniesiony całkowicie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Korzystający ze wsparcia nie będą zobowiązani do osiągnięcia wyznaczonego limitu minimalnego przebiegu rocznego. Dofinansowanie obejmuje zarówno zakup, jak i najem pojazdów. Będzie możliwość ubiegania się o dofinansowanie więcej niż jednego pojazdu.

Wnioskodawcy nie będący osobami fizycznymi, na pojazdy kategorii M1 będą mogli uzyskać do 27 tys. zł w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu powyżej 15 tys. km (mniejszy przebieg umożliwia otrzymanie dofinansowania w wysokości 18,75 tys. zł), a na pojazdy kategorii L1e-L7e wsparcie w wysokości 4 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Natomiast dofinansowanie zakupu pojazdów kategorii N1 (dostawcze), M2 oraz M3 wyniesie maksymalnie 70 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych). Warunkiem będzie zadeklarowanie średniorocznego przebiegu powyżej 20 tys. km. Mniejszy uprawnia do otrzymania dotacji na poziomie do 50 tys. zł (20% kosztów kwalifikowanych). Dofinansowanie obejmie zarówno zakup, jak i leasing pojazdów.

Dzięki programowi Kia GoElectric klienci mogą zamienić auto z silnikiem spalinowym na elektryczne o zasięgu do 455 km i oszczędzić tym samym blisko 50 tysięcy złotych.

 • Premia za odkup samochodu dowolnej marki z silnikiem spalinowym wynosi 7.700 zł
 • W ramach programu Kia Charge Home rabat na zakup wallboxa wynosi teraz 50%, czyli 1.775 zł
 • Do aż 13.800 zł można zyskać dzięki programowi Kia Eco Drivers dla osób, które mają instalację fotowoltaiczną (7% rabatu na zakup e-Soula lub e-Niro)
 • Dodatkowy zysk zapewnia atrakcyjne finasowanie dzięki kredytowi 50/50 z RRSO, która wynosi 0 procent
 • Łączna wartość korzyści, które oferuje Kia, to ponad 22 tys. zł
 • Dopłaty Kia łączą się z dotacjami w ramach rządowego programu „Mój elektryk”, w którym można wnioskować o maksymalnie 27 tys. zł

Poznaj nasze samochody elektryczne:

 • Nissan Leaf

  OFERTA SPECJALNA
  Domowa stacja ładowania WALLBOX 7.4kW za 1 zł*
  NISSAN LEAF W PROGRAMIE RZĄDOWYCH DOPŁAT DO ZAKUPU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH
  Przykładowe kalkulacja dla wersji 40kWh VISIA finalnego kosztu samochodu z uwzględnieniem maksymalnego poziomu dopłat możliwego do uzyskania przez klienta indywidualnego (uzyskanie dopłaty jest po stronie klienta). Szczegóły programu oraz zasad ubiegania sie dopłaty znajdują sie na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 • Nissan e-NV200
 • Kia e-Niro
 • Kia e-Soul
 • Kia EV-6
 • Renault ZOE
 • Renault Kangoo
 • RENAULT MASTER E-TECH ELEKTRYCZNY