POWRÓT
..minęło jak jeden dzień

Dawno, dawno temu w mieście, które na pół rozdziela rzeka Odra dwóch młodych śmiałków Jan Przepłata i Dariusz Olkiewicz podjęli odważną decyzję, by przy ul. Szymborskiej 8 w Szczecinie zbudować salon motoryzacyjny pod nazwą Polmotor. 

Pierwszy kamień węgielny został wkopany w 1994 roku, a zaledwie rok później w 1995 roku Panowie uzyskali autoryzację marki Nissan, która zapoczątkowała trwającą już 30 lat historię firmy. Niespełna 30-osobowy zespół dokładał wszelkich starań, by prezentować w Szczecinie pierwsze japońskie auta, a wśród nich legendarne modele takie jak Nissan Qashqai, czy Nissan Pulsar.

 Coraz większe zainteresowanie japońskimi samochodami, było motywacją, by w 2008 rozpocząć budowę nowego obiektu przy ul. Struga 71.

Zaledwie rok później świętowaliśmy otwarcie salonu Nissana w Szczecinie.

 

W 2009 roku firma uzyskała również autoryzację marki Kia, co zapoczątkowało rozbudowę obiektu przy ul. Szymborskiej, a także otwarcie punktu wystawowego przy ul. Mieszka 1 w galerii handlowej MOLO. Zaledwie rok później salon przy ul. Szymborskiej dedykowany był jako miejsce sprzedaży i serwisu marki KIA.


Dynamika sprzedaży japońskich i koreańskich solidnych, cieszących się zainteresowaniem produktów była motywacją do kolejnej ważnej biznesowej decyzji - 04.05.2012 roku Prezesi firmy otworzyli salon w Koszalinie.


W roku 2014 portfolio Grupy Polmotor powiększyło się o markę Subaru, dokładnie 15.09.2014 firma uzyskała autoryzację Subaru.


Kolejną kluczową decyzją była budowa salonu Kia, Nissana, Subaru przy w lewobrzeżnej części miasta - salon miał swoje otwarcie w 2015 roku przy ul. Ustowo 52 (Rondo Hakena). Był to również czas, w którym KIA coraz bardziej pozycjonowała się na rynku motoryzacyjnym.


Minęły jedynie dwa lata od budowy salonu przy Rondzie Hakena, a decyzją Zarządu Grupa Polmotor do swojego portfolio dopisała markę Renault i Dacia (08/02/2016).

W tym samym roku rozpoczęła się również budowa drugiego salonu przy ul. Struga, dedykowanego dla marki KIA i Nissan.

Ta decyzji stworzyła możliwość by w miejscu wcześniejszej lokalizacji tych marek salon przy ul. Szymborskiej w pełni dedykowany był sprzedaży samochodów używanych-w 2017 roku nastąpiło otwarcie salonu SuperPewniak.
Przez cały ten czas firma aktywnie promowała swoje produkty poprzez angażowanie się w społeczne i sportowe inicjatywy. Sportowa aktywność, wspieranie sportu doskonale łączyło się z promocją modeli dostępnych w ofercie. W 2017 roku Miasto Szczecin zaproponowało marce KIA POLMOTOR objęciem patronatem Hali Tenisowej, która zyskała nazwę Kia Polmotor Arena.

26/09/2018 roku Grupa Polmotor uzyskała autoryzację marki Isuzu i stworzy możliwość serwisowania modeli tej marki przy ul. Struga.
W 2019 roku również przy ul. Struga powstał punkt sprzedaży samochodów używanych - Renault Selection.

A w 2022 roku firma uzyskała autoryzacji marki SsangYong, która podzieliła siedzibę z Super Pewniakiem przy ul. Szymborskiej.


Z chwilę kolejne zmiany.. w 2024 roku w kwietniu powstanie duże Centrum Blacharsko -Lakiernicze przy ul. Struga.

30 lat to czas, w którym nie tylko Grupa Polmotor rozwineła się i wzbogaciła swoje portfolio, to przede wszystkim czas, w którym setki osób napisało tutaj swoją historię. Jesteśmy najbardziej dumni z faktu, że tak liczne grono osób jest z nami od samego początku. 

Od zawsze wyróżnia nas atmosfera, cenimy sobie nie tylko nasz zespół pod względem zawodowym, ale przede wszystkim cenimy sobie ludzi, z którymi pracujemy. Możliwość świętowania tak wielkiego jubileuszu z teamem, który identyfikuje się z wartościami firmy, tworzy jej przyszłość jest dla nas najepszym prezentem.