POWRÓT
NOWY AMBASADOR MARKI
Marcin Lewandowski dołączył do Teamu Kia Polmotor

Do naszego Sportowego Teamu dołączył Marcin Lewandowski – lekkoatleta, specjalizujący się w biegach średnich, brązowy medalista mistrzostw świata z katarskiej Dohy na dystansie 1500 m.

Konrad Kijak Dyrektor naszej marki oraz Adam Zalas Kierownik Kia Polmotor przekazali kluczyki do nowej Kia Stinger, którą od 3.12.2020 roku podróżował będzie Marcin.

Sportowe DNA to coś, co łączy Marcina z nową Kia Stinger po faceliftingu  Kia Stinger potrzebuje 5,4 sekundy by osiągnąć pierwsze 100 km/h, dodajemy, że tempo, jakie osiąga Marcin podczas biegu również sprawia, że czujemy przyśpieszone bicie serca trzymając za niego kciuki podczas startów i obserwując jak zbliża się do mety!

 

 

Chcieliśmy też podkreślić, że Marcin silnym charakterem, wolą walki i determinacją stanowi doskonały wzór dla Zawodników naszego projektu KIA POLMOTOR RUNNING TEAM , trenujących pod okiem Trenera Bartosza Nowickiego.

Kia Polmotor SPORT TO MY to projekt, w który angażujemy się w pełni naszych możliwości, dbając o rozwój i wsparcie sportu i sportowców w naszym regionie. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać Marcina, tak jak do tej pory wspieramy naszego Sportowego Ambasadora Piotra Liska.

 

Marcin Lewandowski jest człowiekiem, który pracuje od wielu lat na to, by być coraz szybszym, bardziej wytrzymałym, lepszym… Marcin należy do czołówki Lekkoatletów na Świecie, a mimo to wciąż stara się dać z siebie jeszcze więcej!

Cieszymy się z możliwości współpracy z takimi właśnie osobami. Osobami, które tak, jak my kochają sport, ciężką pracę i dążą nieustannie do realizacji wyznaczonych celów.

 

 

Dorobek medalowy Marcina:

  • Mistrzostwa świata Doha 2019 – brąz – bieg na 1500m
  • Mistrzostwa Europy Barcelona 2010 – złoto – bieg na 800m
  • Mistrzostwa Europy Amsterdam 2016 – srebro – bieg na 800m
  • Mistrzostwa Europy Berlin 2018 – srebro – bieg na 1500m
  • Halowe Mistrzostwa świata Birmingham 2018 – srebro – bieg na 1500m
  • Halowe Mistrzostwa Europy Praga 2015 – złoto – bieg na 800m
  • Halowe Mistrzostwa Europy Belgrad 2017 – złoto – bieg na 1500m
  • Halowe Mistrzostwa Europy Glasgow 2019 – złoto – bieg na 1500m
  • Halowe Mistrzostwa Europy Paryż 2011 – srebro – bieg na 800m
  • Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021 – srebro – bieg na 1500m

Kilka kartek z kalendarza..

11/08/2021

W naszym salonie w Szczecinie mieliśmy okazję przywitać i pogratulować Marcinowi, zaraz po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Było to wspaniałe spotkanie!
Dziękujemy za te wszystkie emocje. Za to, że możemy towarzyszyć Ci w tej wcale niełatwej, ale pięknej sportowej drodze.

 

05/08/2021

Marcin Lewandowski był w czołówce olimpijskiego biegu półfinałowego na 1500 metrów. Nie ukończył jednak rywalizacji z powodu kontuzji. Zszedł z bieżni na ostatnim okrążeniu.
Jesteśmy dumni z Marcina, za walkę, za wysiłek włożony w przygotowania.
Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

 

03/08/2021

Marcin Lewandowski w półfinale na Igrzyskach Olimpijskich w biegu na 1500m!
Sportowiec od początku miał plan na ten bieg, oszczędzał siły, by później przyśpieszyć.
Niestety 300m przed metą doszło do upadku, za koszulkę ciągnął go przeciwnik, ale mimo tego podniósł się i dokończył wyścig.
Na wysokości zadania stanęli działacze Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którzy natychmiast ruszyli złożyć protest. Ten został rozpatrzony na korzyść Marcina.
Nasz Ambasador wciąż może spełnić marzenie o medalu! Trzymamy kciuki!

 

01/07/2021

Dopiero co zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegu na 1500 m, a już zdążył pobić rekord Polski w biegu na milę na mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Dodajmy, że Marcin Lewandowski pobił rekord, który sam ustanowił o ponad trzy sekundy!
W Oslo nasz reprezentant zajął 2 miejsce!
Marcin nie bez powodu wybrał Kia Stinger, auto, które dotrzymuje mu tempa.

Gratulujemy!

 

19/03/2021

Przed wyjazdem na zgrupowanie w Kenii odwiedził nas Marcin Lewandowski, któremu mieliśmy przyjemność pogratulować srebrnego medalu zdobytego podczas Halowych Mistrzostw Europy w biegu na 1500 m!
Emocje, które dostarczył nam Marcin podczas Mistrzostw w Toruniu zostaną długo w naszej pamięci!
Cieszymy się, że mamy możliwość towarzyszyć Marcinowi w jego sportowej karierze!
Gratulacje w imieniu naszego teamu złożył Marcinowi członek zarządu Grupy Polmotor Piotr Przepłata.

 

20/02/2021

 

Reprezentant naszej marki Marcin Lewandowski wygrał bieg na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu!  Nasz Zawodnik ustanowił nowy Rekord Polski!
Marcinie! To był kolejny świetny bieg! Jesteśmy pełni podziwu i dumy!