POWRÓT
Szkolenie
Elektromobilność w praktyce

Bardzo ważna tematyka, dotycząca przyszłości motoryzacji, która już teraz wprowadza wielkie zmiany na rynku motoryzacyjnym. Maciej Mazur (Dyrektor Zarządzający Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych) rozpoczął szkolenie wprowadzeniem do elektromobilności, podając konkretne liczby, które obrazowały perspektywy rozwoju elektromobilności w Polsce.

Szkolenia organizowane przez PSPA są odpowiedzią na wyzwania stojące przed administracją lokalną. Ich celem jest zapoznanie samorządów i spółek od nich zależnych z konsekwencjami nowych przepisów, ale przede wszystkim przedstawienie realnych rozwiązań w zakresie planowania infrastruktury i rozwoju flot zeroemisyjnych – mówi Maciej Mazur.

Podczas szkolenia poruszane były tematy dotyczące zagadnień i wymogów prawnych jakie narzuca Ustawa o Elektromobilności. Zostały wyjaśnione podstawowe pojęcia, jakimi posługuje się ustawa, omówiono obowiązki podmiotów publicznych, procedury budowy ogólnodostępnych stacji ładowania, a także zasady działania Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.

Ponadto odbyły się również panele poświęcone pojazdom elektrycznym, finansowaniem, komunikacją zbiorową, wdrożeniem zapisów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.  Uczestnicy szkolenia mieli także możliwość poznania i odbycia jazdy testowej naszymi osobowymi samochodami elektrycznymi- Renault Zoe i Nissan LEAF.

Pierwszy z wymienionych zasilił flotę aut , natomiast Nissan LEAF jest użytkowany przez szczecińską policję, oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.
Nasza oferta aut elektrycznych wciąż się poszerza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne elektryczne modele naszych marek, wiemy już, że na przełomie roku 2019/2020 pojawią się w Polsce bezemisyjne modele marki Kia – e-Niro i e-Soul.