POWRÓT
DZIAŁAMY CHARYTATYWNIE
Akcja „Kaszanka 4.0” podsumowana!

Akcja „Kaszanka 4.0” zainicjowana przez Pawła Żuchowskiego została podsumowana!

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych otrzymało kolejne urządzenia medyczne oraz dwa samochody marki Dacia! Będą one służyć pielęgniarkom oraz rehabilitantom, którzy każdego dnia docierają do domów chorych dzieci. Słuchacze RMF i Polonia Amerykańska zebrali 212 tysięcy złotych na rzecz tej akcji. Dyrektor naszej marki Rafał Bogusławski w imieniu Grupy Polmotor zadbał również o to, żeby samochody nie wyjechały z salonu z pustymi bagażnikami. Przekazał niezbędne do funkcjonowania hospicjum środki higieniczne.

Początki akcji „Kaszanka” sięgają listopada 2018 roku, kiedy koszykarz Marcin Gortat rzucił wyzwanie w mediach społecznościowych – poszukiwał obywatela USA, który zje kaszankę zasmażaną z jajkiem i obiecał za to 1000 dolarów! Paweł Żuchowski, inicjator zbiórki znalazł taką osobę – kaszankę zjadł amerykański żołnierz, który opublikował w sieci nagranie jak delektuje się kaszanką. Panowie jednak nie zrobili tego dla pieniędzy, zaproponowali sportowcowi by wpłacił pieniądze na konto Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Marcin wpłacił dużo więcej niż równowartość tysiąca dolarów. A tuż po tym kolejne osoby zaczęły wspierać placówkę wpisując w tytule przelewu „Kaszanka”. I tak rozpoczęła się wyjątkowa charytatywna akcja na rzecz naszego szczecińskiego hospicjum.

Pomoc płynie w głównej mierze ze Stanów Zjednoczonych. Akcja stanowi niebywałe wydarzenie charytatywne w codziennym funkcjonowaniu Hospicjum. Potrzeby w takich placówkach są bardzo duże, dlatego cieszymy się, że akcja nie zwalnia.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Trzymamy kciuki za kolejne akcje.